Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

polecane ... przesluchane....

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> MuZYka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basebox
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 13 Lis 2002
Posty: 107
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Gru 03, 2002 4:32 pm    Temat postu: polecane ... przesluchane.... Odpowiedz z cytatem

tak tak to znowu ja cos chcialbym wam polecic..... hyhy lecimy z koxem


peja (slums attack) / na legalu - przyznam sie ze kieyd uslyszalem pierwsze dokonania slumsow to nie bardzo mi sie to podobalo... no moze wtedy bylem za maly i nie potrafilem wszystkich slow wylapac, ale muzyka porazala mnie totalnie (w negatywnym tego slowa znaczeniu)... teraz najnowsza plyta tez poraza (tym razem pozytywnie).... bardzo podobaja mi sie bity wyprodukowane przez dj.decksa , brzmia jakby z winyla , ale kadzy tworzy swoja wlasna kompozycje.... duzo gosci (sami z poznanskiej scey hh)... troche nie za bardzo moge zrozumiec slowa tego kolesia o przezulonym glosie.... no moze nie zdolalem sie wsluchac, ale i tak plytka wymiatajoco wymiatajaca jest

noon / dj twister - vision (singiel) - kiedy slysze ze polacy tez potrafia , to doslownie lezka w oku sie kreci.... noon .. po prostu dla mnie muzyczny geniusz polskiego hip-hopu, ... to co on robi z samplami.... ten niezwykly klimat, gitara i skraczowany vokal..... doslownie polecam....

i jeszcze cosik :
the avalanches / 25 min live mix - kto slyszal dokonania tych dwoch panow z dzwiekiem, wiedza w jakich stylach sie poruszaja... ten mix udowadnia ich muzyczna doskonalosc w laczeniu wielu stylu starej epoki (swing , blues, rock, jazz) z niewielka dawka hiphopu i skreczami ....
milo sie tego slucha wieczorkiem przy zapalonej lampce na biurku
link : The Avalanches - 25 Minutes Live Mix

ps. cos za duzo ostatnio hip-hopu slucham, a poniezje pisze ze lubie cos innego )))))))) ) )
!
_________________
You wha'?! Speek 2 thee ass, 'cause that face ain't listen!!!

----------------------------------------------------

Basebox
basebox@poczta.onet.pl
www.basebox.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rozbi
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 03 Sie 2001
Posty: 212
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Sro Gru 04, 2002 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Creed:
My Sacrifice Fajna z lekka mocna muza i fajny tekst polecam
Muza 8/10 Tekst 8/10
Metallica:
The Unforgiven - moj ulubiony kawalek
Muza 9/10 Tekst 8/10
Nothing else matters - fajny tekst i na dlugo wchodzi w pamiec
Muza 8/10 Tekst 9/10
I Dissapear - niezly tekst z dobrym wokalem i z lekka zeskreczowane
Muza 9/10 Tekst 9/10
Iron Maiden:
The wicker man - fajny kawalek latwy do zagrania
Muza 7/10 Tekst 7/10
Wasted Years - swietne intro i outro
Muza 7/10 Tekst 7/10
Hallowed by thy name - dla mnie klasyka
Muza 8/10 Tekst 8/10
Sweet Noise:
Dzisiaj mnie kochasz... - swietny tekst (wszystko rozumiem ) swietna muza pomieszanie mocnych dzwiekow z techno no i ... polskie
Muza 9/10 Tekst 10/10
Ozzy:
Dreamer - heh dziwne ... ale lubie tego sluchac i zadaje sobie pytanie czego ten facet w zyciu nie spiewal, chyba tylko techno
Muza 7/10 Tekst 8/10
Eminem:
Loose yourselve - niby hip hop ale jednak fajny kawalek
Muza 6/10 Tekst 9/10
Cleaning out my closet - fajny tekst i wpadajaca w ucho melodia
Muza 7/10 Tekst 8/10
Las ketchup:
asereje - typowy przyklad kiczu ktory mi nie przechodzi przez uszy, a jednak zdobyl taka popularnosc sluchalem tego pol godziny bez przerwy by rozwiazac ta zagadke i chyba doszedlem do tego ... wnioski zostawie dla siebie
Muza 2/10 Tekst 1/10 (za to ze w ogole jest) heh mam nawet tlumacznie
Christina Aguilera:
dirrty - takiego kiczowatego teledysku to w zyciu nie widzialem bo muza jeszcze mi przez uszy przejdzie (jakos)
Muza 4/10 Tekst 2/10
Justin Timberlake:
Because i love you - najwiekszy kicz ostatnich miesiecy przyznaje mu bez nominacji rozowa poziomke za najwiekszy chlam tego stulecia
Muza 1/10 Tekst 1/10
_________________
------OKO WIDZI WSZYSTKO-----
ONI Są wśród nas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Basebox
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 13 Lis 2002
Posty: 107
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Gru 06, 2002 8:41 pm    Temat postu: gratulacje Odpowiedz z cytatem

no rozbi gratuluje odwagi za recenzje tak komercyjnego szitu jak agilera, timberlejk czy les keczap... ze tez ci uszy nie zcierply... a to chyab ty pisales ze chcezs wytluc ten caly popowy szajs
a-ha ale tatu nie uwzgledniles

no to moze ja zrecenzuje cos konkretniejszego :
korn - untouchables : majac na uwazdze poprzednie album korna, spodziewalem sie poteznych rżęchów gitar i charyzmatycznego glosu davisa.. otoz... rzechy jak sa tak byly, ale albumposzedl znacznei dalej w stosunku do tego co slyszalem na "issues" \.. jest znacznie wiecej elektroniki ktora jest bardzo przyjemnym dodatkiem do brzmienia gitar i basu (ktory lubie najbardziej) i glosu wokalisty... ach jeszcze ta gitarka w tle ... wogole kazdy track ma fajna linie melodyczna, ktora nie wpada latwo w ucho, ale milo sie jej slucha ... texty... no cos - są, ale nei potrafie ich na zywo podczas sluchania tlumaczyc wiec nei powiem czy sa dobre czy zle..
Dodatkowo jeden z utowrow jest taki bardziej melancholijny... nie pamietam ktory, chyba 7 czy 8.... cos zupelnie innego!
Kazdy utwor jest genialny (poza utworem nr 2 , ktory moim zdaniem jakos nie ma skladni)... Bardzo mi sie ostanie dzielo korna podoba... Na pewno sie nie zeszmacili (jak niektorzy sadza), ale ewoluuja i popychaja swoje brzmienie w kierunku coraz to nowszych zmian, dostosowujac ja do nadchodzacych czasow.....
stosujac ocene rozbiego albumik ow oceniam na 9/10
_________________
You wha'?! Speek 2 thee ass, 'cause that face ain't listen!!!

----------------------------------------------------

Basebox
basebox@poczta.onet.pl
www.basebox.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basebox
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 13 Lis 2002
Posty: 107
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Gru 06, 2002 8:42 pm    Temat postu: no i jeszcze raz ja Odpowiedz z cytatem

a h-a no i polecam sn'a na calej linni..... "czas ludzi cienia" do naprawde dobra plyta
_________________
You wha'?! Speek 2 thee ass, 'cause that face ain't listen!!!

----------------------------------------------------

Basebox
basebox@poczta.onet.pl
www.basebox.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rozbi
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 03 Sie 2001
Posty: 212
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Sob Lut 22, 2003 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos z innej bajki polecam wszystkim fanom Gotyku album:
"Symphony of the Night" zespolu Castlevania. Kazdy kawalek swietny.
Muzyka utrzymana w klimacie Gotyku z duuuuza domieszka metalu.
Plyta raczej niedostpena lub trudno dostepna w Polsce. Ale zawsze zostaje internet. Polecam kazdemu.
_________________
------OKO WIDZI WSZYSTKO-----
ONI Są wśród nas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Basebox
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 13 Lis 2002
Posty: 107
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Lut 28, 2003 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dreazz & falcon - "roller coaster II" : malo w zyciu przesluchalem calych plyt drum'n'bass'owych (i az dziwne ze ten styl mi sie podoba najbardziej). Ta plyte mam od jakiegos pol roku i do tej pory nie korcilo mnie specjalnie zeby ja zarzucic. Postanowilem wiec w ramach przerwy od wielkich tej sceny muzycznej posluchac czegos innego... I efekt tego sluchania pozostal do dzis. Sam sie sobie dziwie ze wczesniej tego nie zauwazylem. Plytka jest naprawde cholernie piekna, dobrze zmixowana i wyprodukowana.. Nie jest to jakas rasowa plytka do tanczenia, z rasowym techstepem, ale sa tam ze 2 takie kawalki (jeden z nich to moj ulubiony). Tak wogole to obaj panowie nie polozyli nacisku na drum'n'bass (jak to robia co niektorzy), ale stawiaja tez na pady i rozne inne syntezowane dzwieki, przez co album slucha sie z mila przyjmnoscia, nawet do poduszki. I jest inny niz wszsytie. Glownie to oscyluja w klimatach atmosferic drum'n'bass , ocierajac sie wlasnie o tech-step.
Kawalki sa zmixowane wlasnie tak ze jakby przeprowadzaja nas przez podroz po lagodnych , ale zdecydowanych dzwiekach krainy polamanych bitow. Naprawde plytke polecam na calej linni. Doskonaly relax, a czasem fajna potancowka z duszą.
Ocena : 9,5/10
_________________
You wha'?! Speek 2 thee ass, 'cause that face ain't listen!!!

----------------------------------------------------

Basebox
basebox@poczta.onet.pl
www.basebox.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gwiazdka
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 02 Cze 2001
Posty: 324
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pon Mar 03, 2003 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja oczywiscie musze polecic Stingera "All this time", ale proponuje obejrzec niz przesluchac (choc i to drugie watre polecenia). Koncert nagrany zostal w jednym z wielu chalup Stinga- tym razem w Mediolanie, we wrzesniu 2001 za audio daje 8/10, a za video 10/10
_________________
K.R.- autor nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne szkody spowodowane przeczytaniem tego postu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
DarkIta
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 09 Kwi 2002
Posty: 409
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Mar 04, 2003 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja tez powiem cos o tej płytce ... bardzo lubie Stinga ... ale za audio dam tylko 7/10 bo nie podobało mi sie kilka nowych aranży do starych naprawdę świetnych utowrów .. mozna by powiedziec ze je nawet lekko popsul ..
a co do daty .. to na płycie jest napisane ze ten koncert był 11 września 2001 .. cos wam mówi ta data ? no i jest zadedykowana wszystkim ofiarom tej katastrofy ..
_________________
Szkodzę ludziom, rzucam czary,
sprowadzam nieszczęścia
IMPORT - EXPORT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gwiazdka
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 02 Cze 2001
Posty: 324
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Mar 04, 2003 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita mozliwe, na video jest jego mowa powitalna/poswiecona ofiarom 11.09. BTW zmiany aranzow- ja lubie zmiany i to bardzo, zawsze czegos ciekawego mozna sie z tego nauczyc. Jak to kiedys ktos powiedzial (Leszczynski ) Sting jest specjalista od ukazywania przestrzeni w muzyce- bo ktoz lepiej nie pokazuje na jak wiele sposobow mozna zagrac z pozoru te sama piosenke? to ze jeden aranz podoba sie bardziej od drugiego to normalne, ale ja osobiscie uwielbiam przerobki (ale tylko przez artyste a nie gejsband!!!) i wszystkie, co do jednej podobaja mi sie na plycie "All this time"! A koncert video jest po prostu super! Zgrabny tylek w czarno-pomaranczowym szliku! Bosko!
_________________
K.R.- autor nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne szkody spowodowane przeczytaniem tego postu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Gwiazdka
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 02 Cze 2001
Posty: 324
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Sro Mar 05, 2003 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw. ktore to aranze Ci sie, Ito, nie podobaly?
_________________
K.R.- autor nie ponosi odpowiedzialnosci za ewentualne szkody spowodowane przeczytaniem tego postu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Pyt
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 10 Cze 2001
Posty: 205
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Mar 11, 2003 9:54 pm    Temat postu: koncert mylene farmer Odpowiedz z cytatem

obejrzalem niesamowity koncert mylene farmer - mylenium tour, a nie bylem do niego optymistycznie nastawiony, chociaz podoba mi sie jej kilka utworow.
genialny pod wzgledem technicznym dzwieku (6 kanalow dolby digital) ludzie bija brawo, krzycza z roznych stron (widzialem juz pare koncertow w tym systemie). 2h wspanialej zabawy z dodatkami zmiany kamery, a ja kupilbym to dla jednego utworu... rever
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basebox
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 13 Lis 2002
Posty: 107
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Maj 06, 2003 6:40 pm    Temat postu: uaaha rovery zwei Odpowiedz z cytatem

noon + dj twister - vision (cd single) : no singielek juz troche starawy, bo rok minal od jego wysluchania ale i tak bardzo mi sie podoba... Przede wszsytkim dlatego, ze w tak piekny i doskonaly sposob laczy rytmike hip-hopu i sampla z jakiegos starego utworu , na ktorym to obaj panowie nie milosiernie sie wyzywaja, poddajac go przerobce, obrobce, skreczom i innym zabiegom... Bardzo fajnie sie tego slucha, w szczegolnosci po ciezkim dniu... A kolejny kawalek jest jeszcze ciekawszy... bo jest remixem poprzedniego , ktory wykonal Oreu znany ze skladu Electric Rudeboyz .. mamy tutaj doskonala jazde bez trzymanki... piekny soczysty d'n'b.. Oreu rowniez wyzywa sie na tym samym samplu ale juz troche mniej niz jego pierwotni ... Za trzeci kawalek juz nie dal bym sobie uciac reki czy nogi. Bonus Breakz nie tez jest fajny ale troche za bardzo przekombinowany, a bynajmniej experymental to nie jest Troche za duzo cut'ow moim zdaniem..... ale i tak jest niezle

equipment :
1. Vision
2. (re)Vision (Oreu remix)
3. Bonus Breakz

Ocena : 4/5 (nizsze skala ocenianai bo to singiel )
_________________
You wha'?! Speek 2 thee ass, 'cause that face ain't listen!!!

----------------------------------------------------

Basebox
basebox@poczta.onet.pl
www.basebox.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> MuZYka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group