Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

190 KK

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Sro Maj 30, 2001 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto niestety sporej wielkości zapis rozmowy ze Szpakim:

19:20 [L] sczepan_ [matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl] has joined #siedlce
19:21 Lam: chuj ci w dupe
19:23 sczepan_: huhu, ale ja jestem czynny, a nie bierny
19:23 Lam: nie ruszyl Cie ten text?

potem kop Saur0na

19:24 lam: posmyraj mnie troche w odbyt

ban i kop Saur0na z komantarzem "ochłonie to wróci", ale nie ochłonął i po chwili:

19:35 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Chuju
19:35 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie lubie cie
19:35 [msg(sczepan_)] ?
19:35 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] masz wlosy w nosie wieksze niz na jajach
19:36 [msg(sczepan_)] nie, na jajach mam więcej i dłuższe.
19:36 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Smyrasz wszystkich po odbycie
19:36 [msg(sczepan_)] TAK!
19:36 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Lamie: sprawdzalem
19:36 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jestes chujowy jak barszcz
19:36 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] wcieraj gowno w dres i spierdalaj
19:37 [msg(sczepan_)] huhu
19:37 [msg(sczepan_)] dobre.
19:37 [msg(sczepan_)] ale ja naprawdę nie rozumiem
19:37 [msg(sczepan_)] czy to luzik
19:37 [msg(sczepan_)] pomyłkowo
19:37 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] gdyby mnie pies nie przescignal na klatce schodowej bylbym twoim ojcem
19:37 [msg(sczepan_)] czy ty coś takiego naprawdę mówisz?
19:37 [msg(sczepan_)] e, zjeberek od protasa
19:37 [msg(sczepan_)] ale stara wersja.
19:37 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] dziwne zebym nie mowil?
19:37 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] hehe
19:37 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] naprawde wkurzasz wiekszosc ludzi
19:38 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] bardziej niz protas
19:38 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jestes wieksza cipa niz psikuta
19:39 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] wkurwiasz mnie i dostaniesz w dupe
19:39 [msg(sczepan_)] nie wiem czym
19:39 [msg(sczepan_)] i nie będę wnikał
19:39 [msg(sczepan_)] bo ty naprawdę masz problemy ze sobą
19:39 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie lamie, to ty masz manie wielkosci
19:39 [msg(sczepan_)] ale uwierz mi, za bardzo się przejmujesz
19:39 [msg(sczepan_)] i to ci szkodzi.
19:39 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] wiec to ty masz problemy ze soba
19:39 [msg(sczepan_)] ja jestem debilem
19:39 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jestes jednym wielkim chujem na rope
19:40 [msg(sczepan_)] ale to nie oznacza, że ty nie jesteś schizofrenikiem
19:40 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Kurwa filozof sie znalazl. Zna pare slowek pochodzenia kurewskiego i sloganow i nie umie formuowac wlasnych sadow
19:41 [msg(sczepan_)] wiesz co
19:41 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jajco
19:41 [msg(sczepan_)] póki co to ty zarobiłeś bana za głupotę, bynajmniej nie ode mnie
19:41 [msg(sczepan_)] więc nie wiem jakim cudem ty mi coś wypominasz
19:41 [msg(sczepan_)] naprawdę mnie to zastanawia
19:41 [msg(sczepan_)] poza tym idź się prześpij, ochłonij i pogadamy
19:41 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie chodzi mi o bana, po prostu ty nie laskasz pytaga
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] idiota
19:42 [msg(sczepan_)] no nie laskam, co ci poradzę?
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Jestes skonczonym idiota
19:42 [msg(sczepan_)] jestem debilem.
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] Nie
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jestes skonczonym idiota
19:42 [msg(sczepan_)] nie zarzucisz mi, że nie jestem debilem!
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] jestes idiota
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] kurwa idiota
19:42 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] zaplaciles twarzowe?
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] a haracz za baki?
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] marki dolary?
19:43 [msg(sczepan_)] wiesz
19:43 [msg(sczepan_)] porozmawiamy jutro.
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie wiem
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] pierdol sie
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie przerywaj
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] bo sie wqrwie
19:43 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] juz nie zyjesz ty telewizyjny kurwiszonie
19:43 [notice(sczepan_)] Lam is being ignoring you.
19:44 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] nie pokazuj sie na ulicach
19:44 [sczepan_(matrixx@pc115.siedlce.sdi.tpnet.pl)] bo wpierdol


I teraz pytanie. Czy za takie coś, mając tego loga, mając świadków, że zaczął na kanale.. Jeśliby próbował coś mi zrobić, mogę go sobie pozwać do sądu? Sauron mówił, że teraz 190 KK, a jeśliby naprawdę mnie ktoś pobił?

A tak w ogóle, to zacząłem myśleć, że mu chodziło o to, co napisałem na forum, żeby się nauczył czytać, bo niezbyt zrozumiał co napisałem. No ale nie jestem pewien, może nie o to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Czw Maj 31, 2001 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaje sie Lamie, było to z mojego HISa, ale to niestety nie ja pisałem. Otóż mój kolega nienauczony netykiety dorwał się wczoraj do IRCa, jako że nie miał dostępu do sieci przez całe dwa tygodnie. Pisał co chciał, ja na to nie zwracałem uwagi. Wszyscy w Prusie wiedzą, że jestem Alojzy nie Szczepan, czyli Alojzy Ptyś a nie Szczepan Węgiel. W każdym razie przepraszam za to niefortunne zajście i za mojego kolegę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
Sauron
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 29 Maj 2001
Posty: 250
Skąd: Z MORDORU

PostWysłany: Czw Maj 31, 2001 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładnie, że szpaku przeprosiłeś kolegę niemniej korzystając z okazji że owo forum ma służyć odpowiedzi na pytania prawne spieszę więc z wyjaśnieniami gdyż jakoś tak zostałem moderatorem owego Forum
Art. 190. § 1 jest w doktrynie prawa karnego nazywany groźbą karalną. Pozwolę sobie go zacytować by lepiej wyjaśnić problemy związane z tą materią. I tak w Art. 190. § 1 czytamy:
Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A więc dla oceny czynu z art. 190 § 1 k.k. nie jest istotne to w jakim celu sprawca wyraża groźby, np. ja w tym stanie faktycznym dla zabawy dla jaj dla szpanu, ale czy groźby jego istotnie wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będą spełnione. Zatem do wypełnienia stanu faktycznego z art. 190 § 1 k.k. nie jest konieczne, aby sprawca miał rzeczywiście groźbę wykonać, ani też, by istniały obiektywne możliwości jej spełnienia. Orzecznictwo Sądu Najwyższego wielokrotnie podkreślało, iż znamię występku z art. 190 § 1 k.k. polegające na wzbudzeniu w zagrożonym obawy spełnienia groźby, należy oceniać subiektywnie, z punktu widzenia zagrożonego (tu: Lama, który obawia się że zostanie pobity) i wystarczy, aby groźba wzbudziła w zagrożonym przekonanie, że jest poważna i zachodzi prawdopodobieństwo jej ziszczenia. Artykuł 190 § 1 k.k. nie określa sposobów wyrażenia groźby karalnej. Może być ona zatem wyrażona nie tylko słownie (co miało miejsce w tym wypadku), lecz przez każde zachowanie sprawcy, (np. częste nachodzenie o różnych porach, zaczepianie na ulicy, dzwonienie itp.) jeżeli w sposób nie budzący wątpliwości uzewnętrznia ono groźbę popełnienia przestępstwa na szkodę osób wymienionych w tym przepisie i wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę jej spełnienia.
Ponadto dla ustalenia istoty przestępstwa określonego w art. 190 § 1 k.k. konieczne jest stwierdzenie, że groźba wzbudziła w zagrożonym obawę, iż będzie ona spełniona, a zatem wzbudzenie obawy w zagrożonym należy oceniać subiektywnie, nie zaś z punktu widzenia obiektywnego niebezpieczeństwa realizacji groźby. I tu działanie ?szpaki? taką obawę mogło wzbudzić w Lamie (pokrzywdzonych) ? co Lam będzie musiał wykazać w postępowaniu przed sądem, gdyż zgodnie z art. 190 § 2. ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. A co za tym idzie pokrzywdzony wnosi i popiera prywatny akt oskarżenia przed Sądem. Biorąc pod uwagę to, że
dobrem chronionym przez przepis art. 190 § 1 k.k. jest wolność w sensie subiektywnym, czyli poczucie wolności. Chroni więc ten przepis wolność, od obawy i strachu, a zachowanie polegające na wyrażaniu gróźb w stylu ?nie pokazuj się na ulicach bo wpierdol? wypełniania znamiona tegoż to artykułu i wzbudzało u zagrożonego obawę, tu u Lama skoro zadał pytanie co będzie jak mnie pobiją.

Z technicznego punktu widzenia skoro szpaku podaje dane osobowe owego człowieka, który to rzekomo podszył się pod twego ncka, korzystając z twego sdi (tu nie rozpisuję się o odpowiedzialności cywilnej i odpowiedzialności wynikającej z umowy z Tepsą posiadacza sdi bo są to odrębne kwestie prawne) należałoby zgłosić o takim fakcie np. dzielnicowemu, któryby ową sprawę wyjaśnił, a w notatkach służbowych Policji byłby kolejny ślad dowodowy. Ale ustalenie czy została naruszona dyspozycja art. 190 § 1 k.k. należy już tylko i wyłącznie do Sądu.

Na marginesie dodam, że wcześniejsze gadki, które przeczytałem z logów mogłyby wyczerpywać znamiona czynów art. 212. § 1. Pomówienie i Art. 216. § 1 znieważenie. Nie będę się tu bardziej rozpisywał na ten temat, jednak w przypadku pytań lub problemów służę odpowiedzią bądź poradą w tzw. 4 oczy.













_________________
Navigare Necesae Est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group