Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windykacja ?!?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
linet



Dołączył: 15 Sie 2001
Posty: 16
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2001 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 czy 3 lata temu mialem telefonik w Plus GSM
umowa byla podpisana na 2 lata (byla na moją mame lecz nie ona ja podpisywala ale jakis koles - ale mniejsza z tym) kilka rachunkow
zaplacilem i po kilku miesiach faktury
rzcucalem w kąt (chyba 3) oczywiscie po nie zaplaceniu telefon zostal wylaczony ... oczywiste ... pozniej przyszlo kilka ponagleń
i i cos z dzialu do spraw windykacji ze jesli nie zaplace to coś tam ...(nie mam tego papierka w tej chwili pod reką) oczywiscie listy przychodzily normalna pocztą
(nie poleconym). Przyszly ze 3x i od tamtej pory cicho. Moje pytanie jest nastepujące
co mi mogą zrobic ?(w najgorszym przypadku i naj lagpdnijszym) czy ta windykacja ma jakis okres ważnosci ? czy cos takiego ulega przedawnieniu ?

Pozdrawiam
kwiatek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora WP Kontakt
Sauron
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 29 Maj 2001
Posty: 250
Skąd: Z MORDORU

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2001 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale nei mniejsza z tym bo to jest ważne, bo jeśli umowa stoi na kogoś innego to w czym problem.
Windykacje jest to mąc aładnie odzyskiwanie zaległych wierzytelności czyli mówiąc potocznie długów. Z tego co napisałeś trudno jest mi podać złoty środek bo mam dużo niejasności w twojej wypowiedzi ale co do zasady Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne. A więc dla roszczeń o świadczenia okresowe (abonament) oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - termin przedawnienia wynosi trzy lata.
Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Jeżeli wymagalność roszczenia zależy od podjęcia określonej czynności przez uprawnionego, bieg terminu rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stałoby się wymagalne, gdyby uprawniony podjął czynność w najwcześniej możliwym terminie. Z twego pisma tridno jest mi powiedzieć od kiedy zacznie biec termin przedawnienia.
Jeśli chodzi o egzekucje długu czyli windykacje to operator sieci komórkowej zwróci się do sądu o wydanie tytułu egzekucyjnego i przeprowadzenie egzekucji, którą dokonują komornicy. Zwykle takie postępowanie jest wysoce mało skuteczne dlatego też operatorzy sieci komórkowej chcą się zabezpieczyć poprzez przekazywanie sobie list dłużników lub wprowadzić kałcje.
Myślę, że rozwiaem trochę wątpliwości i zrodziłem nowe.


_________________
Navigare Necesae Est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group