Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie zamieniajcie siedleckich drzew na opony!

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek Siedlecki
Gość





PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 8:47 pm    Temat postu: Nie zamieniajcie siedleckich drzew na opony! Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy Siedlczanie, obywatele i ziomale.

Składam wam gorące i serdeczne życzenia w ten zimowy i mroźny początek A.D. 2009. Kolejny rok życia w naszym pięknym i kwitnącym, rzec by można, jedynym takim miejscu na całym świecie, jest już właśnie za nami. Za nami również bardziej intensywny czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Z początkiem roku przeżywamy chwile głębokiej refleksji nad życiem, ale również czas zabaw, marzeń i planowania własnej przyszłości. A kiedy nabieramy ochoty pooddychać zimowym, świeżym i mroźnym powietrzem oraz popatrzeć na wspaniałą zieleń - idziemy w miasto.

Rozluźniony i ufny w mądrość włodarzy naszego miasta, spaceruję sobie wzdłuż nowych ulic, patrzę na wspaniale odnowione fasady zabytkowych kamienic i tak sobie myślę. To jest właśnie moje miasto. Urodziłem się w Siedlcach. Tu mieszkam i tu pracuję. Zachwycam się ostatnimi zmianami publicznej przestrzeni. Wokół piękne, zielone trawniki, zadbane klomby i strzeliste, szlachetne drzewa. Niesiony euforią i ogromną miłością do natury mijam ulicę Cmentarną, następnie docieram do ulicy Sokołowskiej 23 (na przeciwko Zakładu Doskonalenia Zawodowego), i co?! Oczom własnym nie wierzę! Tam, gdzie jeszcze kilka dni temu stało pięć wspaniałych, dorodnych drzew, teraz piętrzy się stos starych opon.

Myślę sobie, to na pewno spisek wiadomych i wrażych sił lub jakiś podstępny atak terrorystów, którym nasze zielone środowisko sen z oczu spędzało. Zaatakowali perfidnie i zniszczyli piękną oazę miejskiej zieleni, kwitnącą wśród betonu pustyni.

Pierwszy odruch Siedlczanina. Nie pozwolę! No pasaran! Damy odpór niszczycielom zieleni i destruktorom miasta! Dzwonię więc zbulwersowany do Straży Miejskiej w Siedlcach. Spodziewam się wsparcia, wozów bojowych, czołgów oraz urzędników miejskich odpowiedzialnych za ochronę środowiska w Siedlcach. Razem mieszkańcy Siedlec! Razem pozbędziemy się opon, śmieci, nielegalnych brudnych parkingów i uporczywego smrodu z centrum naszego miasta! Patriotyzm lokalny i wspólna sprawa już głęboko zapadły w moim sercu. Gotów jestem w imię przyszłości Siedlczan ponieść nawet męczeńską śmierć. Nie pozwolimy brutalnie deptać naszego prawa do lepszego życia, w piękniejszym otoczeniu.

Pan ze Straży Miejskiej w jednej chwili strąca mnie w piekielną otchłań. – To wszystko legalne. Jest zgoda urzędu – mówi obojętnym głosem. Pogrzebał mnie, Siedlczanina, lokalnego patriotę żywcem i to we własnym mieście.

Szanowni Państwo z Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska na kolanach was proszę, nie zamieniajcie Siedlec w betonową pustynię z obrzydliwymi hałdami toksycznych i śmierdzących śmieci. Z głęboką troską o los naszych dzieci i wnuków proszę, nie zamieniajcie naszych, cudownych siedleckich drzew na stare opony i plamy oleju.

Siedlczanin i lokalny patriota.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group