Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nicky Cruz opowiada.... historia prawdziwa

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yarek shalom



Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 3
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Nie Lis 28, 2004 2:50 pm    Temat postu: Nicky Cruz opowiada.... historia prawdziwa Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do przeczytania ksiazki pt NICKY CRUZ OPOWIADA - jest to prawdziwa historia przywodcy najpotezniejszego i najbrutalniejszego gangu Nowego Yorku lat 50-tych - gangu Mau Mau

Ksiazka byla wydawana w latach 80-tych, przeczytalo ja na swiecie kilkaset milionów ludzi...

Ksiazka opowiada nie tylko o walkach gangow, zabojstwach, przestepstwach ale przedstawia również historie wielu osob które w poszukiwaniu sensu zycia stracily wszystko...

Ksiazka jest w wykazie materiałów ktore aktywnie zwalczaja problem narkotykow wsrod mlodziezy...

Ksiazka jest w całości na stronie KChWE w Świdniku w dziale - KSIAZKI

http://kchweswidnik.w.interia.pl

Oto początek 1 rozdziału:

- Złapcie tego zwariowanego szczeniaka! ktoś krzyknął.
Ledwo otwarto drzwi należącego do linii lotniczych PANAM samolotu Constellation, pomknąłem po schodkach w dół i dalej w kierunku budynku nowojorskiego lotniska Idlewild. Działo się to 4 stycznia 1955 roku i zimny wiatr szczypał mnie w policzki i uszy.
Kilka godzin wcześniej mój ojciec w San Juan wprowadził mnie, zbuntowanego piętnastoletniego chłopaka portorykańskiego, na pokład tego samolotu. Poleciwszy mnie opiece pilota, nakazał siedzieć w samolocie, dopóki nie zgłosi się po mnie mój brat, Frank. Ale gdy drzwi się otwarły, pierwszy wybiegłem z samolotu i co sił w nogach pomknąłem po betonowej płycie.
Trzej ludzie z obsługi lotniska skoczyli i przygwoździli mnie do siatki ogrodzenia przy wyjściu. Gdy starałem się uwolnić, lodowaty wiatr przenikał przez moje tropikalne ubranie. Dyżurujący przy wyjściu policjant chwycił mnie za ramię i ludzie z linii lotniczych spiesznie wrócili do swoich zajęć. Traktowałem to wszystko jak zabawę i spojrzawszy na policjanta, uśmiechnąłem się do niego.
Ty zwariowany Portorykańczyku! Co sobie do diabła wyobrażasz? krzyknął policjant.
Wyczułem w jego głosie nienawiść i uśmiech zamarł mi na ustach. Grube policzki policjanta były zaczerwienione od chłodu, a oczy łzawiły mu od wiatru. W obwisłych wargach podskakiwało nie zapalone cygaro. Nienawiść! Poczułem, jak napełnia moje ciało. Taką samą nienawiść czułem do mojego ojca i matki, do nauczycieli i do policjantów w Porto Rico. Nienawiść! Próbowałem mu się wywinąć, ale trzymał mnie żelaznym chwytem...

Zapraszam!


Ostatnio zmieniony przez yarek shalom dnia Sro Paź 05, 2005 9:51 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkIta
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 09 Kwi 2002
Posty: 409
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Gru 17, 2004 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to faktycznie "świetny wzór", żeby poznać jego życie ....

"brawo" dla pana za życiową motywację
_________________
Szkodzę ludziom, rzucam czary,
sprowadzam nieszczęścia
IMPORT - EXPORT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest wzor do postepowania - chca abys przeczytala ksiazke - wtedy zdecydujesz czy byl wzorem czy nie:)
Powrót do góry
doddy
mały gadatek


Dołączył: 07 Cze 2001
Posty: 58
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Nie Gru 19, 2004 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to hjacyś świadkowie jechowi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
yarek shalom



Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 3
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Sob Mar 19, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem świadkiem Jehowy tylko protestantem:)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nawry
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 08 Cze 2001
Posty: 113
Skąd: Żabokliki

PostWysłany: Sro Mar 23, 2005 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy opłaty za zbawienie można uiszczać tak jak w kościele katolickim gotówką, czy poszliście z duchem czasu i można już kartą? A może przez internet nawet?

Pozdrawiam
Nawry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
yarek shalom



Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 3
Skąd: Świdnik

PostWysłany: Sro Mar 23, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim kosciele nie sa platne jakiekolwiek uslugi ktore wystepuja w kosciele katolickim.... pochowany zostaniesz za darmo, pastor udzieli Ci slubu rowniez za darmo... nie ma jakichkolwiek oplat za modlitwy o zmarlych bo modlitwy takie nie istnieja:) biblia mowi ze co czlowiek za zycia uczynil to zbierze po smierci - modlitwy za niego sa sprzeczne z biblia...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nawry
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 08 Cze 2001
Posty: 113
Skąd: Żabokliki

PostWysłany: Sro Mar 23, 2005 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O spoko, chrześcijanie jeszcze was nie zniszczyli za to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Saptor
Gość





PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To cos dodam nowego odnosnie ksiazki.

Instytut Wydawniczy AGAPE wydał książkę, która wciąż w Polsce fascynuje i porusza serca. Historia nawrócenia Nicky’ego Cruza, ważnej postaci książki „Krzyż i sztylet” Dawida Wilkersona. Ten młody, nienawidzący kiedyś wszystkich i wszystkiego Portorykańczyk, opowiada o swym smutnym dzieciństwie w Puerto Rico i o budzącym grozę życiu zbuntowanego nastolatka, który za swą jedyną rodzinę uznaje składający się z rówieśników uliczny gang.



To poruszająca historia. Mam nadzieję, że będzie czytana przez wielu, i że ci, którzy ją przeczytają, poznają Chrystusa, który zmienił puste, niespokojne serce Nicky’ego Cruza i uczynił go legendarną postacią swoich czasów. (Billy Graham)

Historia Nicky’ego jest być może najbardziej dramatyczna w historii ruchu zielonoświątkowego, ale nie jest wyjątkiem. Nicky jest tylko bardzo barwnym reprezentantem nieprzeliczonej liczby ludzi, którzy w ostatnich dziesięcioleciach zostali uwolnieni od niemal każdego rodzaju znanej człowiekowi perwersji i degeneracji. (Prof. Edward D. O’Connor, Uniwersytet Notre Dame, USA)

IW Agape prezentuje wznowienie tej znanej opowieści, która w Polsce po raz pierwszy wydana była w roku 1985 pod tytułem „Nicky Cruz opowiada”.

Nicky Cruz i Jamie Buckingham, s. 280, okładka miękka, format 12,5x19,5 cm, cena det. 29,00 zł.

za www.info.chn.pl i
Mozna je tez bylo posluchac w
www.radio.Chrzescijanin.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group