Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ciasteczka

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Technika i phpBB
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IRA
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 317
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Nie Maj 27, 2001 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pod szkapą wszystko w porządku. zamykam przeglądarkę, otwieram i mam już żółte ikonki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Nie Maj 27, 2001 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pod Mozillą wywaliłem ciastko 'phpBBsession' i jeszcze chyba 'phpLastVisittemp' czy coś takiego i mi wszystko ślicznie poszło. Zaraz zobaczę jak to się będzie teraz zachowywać. Swoją drogą ciasteczko odpowiedzialne za pamiętanie logowania się krzaczy, za każdym razem muszę się logować od nowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... ciastko odpowiedzialne za to coś nazywa się LastVisitTemp, przechowuje datę pierwszego wejścia na stronę bez posiadania tego ciastka i wygasa po 10 minutach od ostatniego załadowania strony (czyli jeśli przez 10 minut nie otwieram strony, tworzy się nowe, które będzie sobie żyło do momentu, aż znowu przez 10 minut nie obejrzę strony). Natomiast ciastko LastVisit przechowuje ostatnie załadowanie dowolnej ze stron (kiedy tylko cokolwiek klikniesz) i wygasa po roku. Ale te czerwone skubaństwa nie biorą z LastVisit, tylko z LastVisitTemp, a jeśli go nie ma (bo przez 10 minut nie zaglądaliśmy na stronę), dopiero jest brana wartość z LastVisit i wpisywana do LastVisitTemp.
W odróżnieniu od phorum, które pamiętało, który użytkownik które wiadomości oglądał, phpBB jest o wiele głupsze, i po prostu zaznacza na czerwowo fora i tematy, które były zmieniane od jego ostatniej wizyty, obojętnie czy podczas tej ostatniej wizyty on patrzył na nie, czy też nie. Phorum jednak było dużo lepsze pod tym względem. I te drzewka tematów... mniam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
IRA
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 317
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coż, jakby wszystko było idealne czy byłby sens żyć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, właśnie wtedy byłby sens. Żeby być tego częścią. Ech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniosłem dyskusję o ciasteczkach z działu "Hyde Park" do działu "Technika i phpBB". Tu jej miejsce.

Przy okazji kolejna uwaga techniczna, z opisu czerwonego płonącego "folderka" można by wywnioskować, że płonie on wtedy, gdy nowych wiadomości jest więcej niż ustalona ilosć. Otóż nie, on płonie wtedy, gdy jakichkolwiek informacji jest więcej niż określona ilość. Czepiam się, ale ja tak myślałem jak zobaczyłem te ikonki na początku, no i teraz mnie zawiodły
Przy okazji: na ile powinniśmy ustawić limit wiadomości w wątku, zanim zaczną płonąć? To 10 to dość mało jeśli ktoś tu zacznie pisać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł na guziczek "Odznacz obejrzane", który by nie robił niczego więcej, poza natychmiastowym stworzeniem nowego ciasteczka LastVisitTemp, mimo, że stare jeszcze nie wygasło. Może na "support forum" do phpBB coś takiego by się znalazło? Tylko że tam jest ze 20000 listów do przeczytania. Może użyjemy magicznego guzika "search"? Tylko czego najlepiej szukać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie możnaby zrobić emulację tego co robi Ci chyba zwykła szkapa - ciastka czasowe wygasające po zamknięciu przeglądarki. Jest w ciastkach możliwość zrobienia ciastka wygasającego "at the end of session", może to by wystarczyło? W sumie jest takie ciastko już teraz (jakieś SessionTemp czy cuś), możnaby sprawdzać, czy ono istnieje, i jeśli nie, bez względu na to, czy istnieje LastVisitTemp, generować nowe LastVisitTemp, tak, jakby już wygasło. To by było bardzo mniam.

I dodatkowa uwaga: zamiast patrzyć na czerwone ikonki wystraczy oglądać kolor odnośników. To jest zrobione zmyślnie, bo odnośniki zawierają liczbę wiadomości w forum/temacie, dzięki czemu po zmianie ilości wiadomości w forum/temacie zmienia się kolor odnośnika z "visited link" na "link" i widać gdzie jest coś nowego. W swoim temacie mam rozróżnialne barwy dla odnośników i widzę gdzie mnie jeszcze nie było lub gdzie się coś zmieniło. Bez użycia ciastek - przeglądarka sama to wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Technika i phpBB Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group