Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Satelitarne połączenie z Internetem

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Pon Maj 28, 2001 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrówka!
Chciałem się dowiedzieć co sądzicie o ofercie kki nt. dostępu przez satelitę i o tym rodzaju dostępu w ogóle.
Dla zainteresowanych podam parametry:
- dwa kanały po 512kb
- możliwość zamawiania danych (tzn nie muszę być online żeby je otrzymywać)
- w sumie ściąganie do 2,5 Mb/sek
pasi?
to jest tylko teoria
nie wiem jak z praktyką
Powrót do góry
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem kim jesteś, podaj urla do ich oferty, podejrzewam że jest to jakieś DVB, np. europeonline albo chello. Oba rozwiązania to dno. 2,5 Mbps mają urządzenia, a nie transmisja. Technologia "push" działa wolniej, można jej używać tylko pod windows z jakimś specjalnym zakombinowanym oprogramowaniem. Wydajność żadna, 20 KB/s to cud. Mam (tragiczne) doświadczenia z europeonline, co do chello polecam http://chello.blog.pl/, naprawdę pozytywna strona dla rozochoconych i podnieconych reklamami. Za to nieźle ponoć działa chello sprzedawanie w Warszawie, jako stałe łącze.. Ale nie wiem jak tam to robią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak samo bylo z sdi
mialo byc tak pieknie...115kbitow no i co
tyle to ja wyciagam o 4 rano kiedy nikt nie siedzi i wogole jak tyle idzie to jest swieto, a w dzien to marne 2-5k/s albo wcale
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o SDI, to działa przewybornie. W środku dnia wyciągam 10,71 KB/s. I nie widziałem w Siedlcach SDI, które działałoby jakoś gorzej w dzień niż w nocy. Co innego, że strony z panienkami które ty oglądasz mogą być w dzień zapchane... Ale to już twój problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lamie, otoz bardzo sie pomyliles bo ja nie zbieram takiego szajsu i wcale nie mowie tu o jakichs stronach z usa czy cos, mi poprostu zle chodza nawet polskie strony :|
..jedyne co mi dobrze dziala to to forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha jeszcze jedno...
skad wiesz ze one sa zapchane???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy są zapchane, sugeruję zapytać pani przedszkolanki co znaczy słowo "mogą", bo najwidoczniej go nie zrozumiałeś. A to forum działa ci dobrze dlatego, że znajduje się na szybkim serwerze. Routing i tak idzie przez Warszawę. Tak samo dobrze chodzą mi i inne serwery do których mam dostęp, ale nie oczekuj, że jakaś Wirtualna Polska która ma setki odsłon na sekundę załaduje ci się natychmiast.. (swoją drogą z mp3.wp.pl o godzinie 14:30 jestem w stanie ssać mp3 z prędkością 9 KB/s, zapchana bo zapchana, ale i tak dużo do tego 115 nie brakuje).
Sądząc po twoich wcześniejszych wypowiedziach sądzę, że następny twój post będzie o tym, jak to nienawidzisz Windows, ale musisz go używać. Nie szanuję takich ludzi, wybacz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kki.pl/new/kki/firma/index.php3?n1=1&n2=0&n3=5
Powrót do góry
Sauron
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 29 Maj 2001
Posty: 250
Skąd: Z MORDORU

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdzielam zdanei Lamika u mnei sdi tez chodzi spoko nawet panienki

_________________
Navigare Necesae Est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Maj 29, 2001 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja juz sam nie wiem a moze wy jakies sztuczki stosujecie aby wydusic z niego maxa???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lam
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 248
Skąd: Brooklyn (ten w Siedlcach)

PostWysłany: Sob Cze 02, 2001 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taką zajebistą sztuczkę - nie dzielę SDI przeznaczonego dla jednej osoby na osiem osób jak ty. I to naprawdę działa Gwarantuję!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Nie Cze 03, 2001 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Vibo!
Spróbuj takiej sztuczki, jaka jest opisana w tym pliku: http://strony.poland.com/matrixworld/speedhis.zip
Wszystko tam masz napisane.
W razie poszukiwania numeru (wiadomo jakiego ) napisz do mnie prywatną wiadomość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Pon Cze 04, 2001 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o jak milo dzieki ...rano zobacze

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Pon Cze 04, 2001 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lamie co do dzielenia sdi to mi chodzi o to jak nie ma nikogo w sieci, bo wiadome jest ze zle bedzie dzialac jak kazdy obsiadzie

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Pon Cze 04, 2001 2:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiec Szpaki nudzilo mi sie i sprawdzilem to cos...no i okazuje sie ze nic nowego sie nie dowiedzialem, bo mtu to sie juz dawno bawilem w kazdym badz razie po pomocy ze strony Lama juz wyciagam 14k ...wiec raczej chyba nie ma sensu sie bawic w takie programiki

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Pon Cze 04, 2001 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy też od innych ustawień. Jeżeli wypatrzyłeś i zmieniłeś tylko MTU to powodzenia. Ja mam transfer w miare równomierny. Swoją drogą ciekawe jak Lam Ci pomógł... Ale to już temat na oddzielną dyskusję.

_________________
Szpaki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ktos bardzo chce moge tu wypisac moje ustawienia

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje ustawienia są takie, jakie są opisane w powyższym pliku.

_________________
Szpaki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym speedhis??
tam nic nie ma

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie ma? Czy mam zacytować?


_________________
Szpaki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz ze teraz wezme i zajze w ten plik...
bo sam juz nie pamietam

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, no to ekstra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no extra extra, ale patrze i wraz nie widze. tak na marginesie dodam ze mam neta przez lan wiec zadne ustawianie portow mnie nie dotyczy

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Szpaki
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 163
Skąd: Alpha Station

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, to dotyczy tego, jak skonfigurowany jest komputer podłączony bezpośrednio do tego. Pozwól, że zacytuję:
Cytat:
ustaw
szybkosc transferu COMa (Ustawienia portu), do ktorego podlaczony jest HIS na 921600 oraz wylacz Sterowanie przeplywem {...} wlacz tryb DMA {...} wlacz Ograniczaj transmisje DMA do pamieci ponizej 4Gb ...

its...
skoro masz komputer podłączony do lanu, więc o czym my tutaj rozmawiamy. Mogę ci tylko poradzić, aby w miarę ograniczyć kolizje na kablu (czytaj: dobrze skonfigować LANa ). Aby twoje połączenie z komputerem z HISem było jak najlepsze. Jeżeli chcesz mieć trochę więcej z HISa to skonfiguruj raczej komputer z tym HISem a nie siebie.

_________________
-=pPp= Szpaki =PpP=-

[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Szpaki dnia 2001-06-05 19:12 ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Wto Cze 05, 2001 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hisa mam prosto w router sprzetowy a z tego prosto w lan, wiec nie za duzo da sie ustawic

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Gość






PostWysłany: Pią Maj 19, 2006 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lam napisał:
Nie wiem kim jesteś, podaj urla do ich oferty, podejrzewam że jest to jakieś DVB, np. europeonline albo chello. Oba rozwiązania to dno. 2,5 Mbps mają urządzenia, a nie transmisja. Technologia "push" działa wolniej, można jej używać tylko pod windows z jakimś specjalnym zakombinowanym oprogramowaniem. Wydajność żadna, 20 KB/s to cud. Mam (tragiczne) doświadczenia z europeonline, co do chello polecam http://chello.blog.pl/, naprawdę pozytywna strona dla rozochoconych i podnieconych reklamami. Za to nieźle ponoć działa chello sprzedawanie w Warszawie, jako stałe łącze.. Ale nie wiem jak tam to robią.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group