Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

za co ?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bejo
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 11 Cze 2001
Posty: 133
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Lis 30, 2001 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Sauronie, ja mam pytanie z kategorii "wykroczen kierowcow" otoz mojego znajmowego zatrzymala policja w zaduszki no i oczywiscie dostal mandat, z tylu mandatu bylo napisacne 83K.W. Ja to sprawdzielem i ten artykul mowi o niebezpiecznym przewozeniu materialow latwo-palnych, czy te latwo-palne materialy to byly znicze ? Policja tego juz nie wytlumaczyla tylko zarzadala 200 zl mandatu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Sauron
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 29 Maj 2001
Posty: 250
Skąd: Z MORDORU

PostWysłany: Nie Gru 02, 2001 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zadaniem panowie Policjanci są w błędzie co do znamion tego wykroczenia. Jest to bowiem przygotowanie do przestępstw w nim wymienionych. A jako tako przewożenie zniczy (pewno na handelek) nie jest penalizowane w znamionach tegoż wykroczenia. na zdrowy rozum trzeba było się od tego odwołać - znaczy się nie przyjąć mandatu.
Dla wyjaśnienia całości zagadnienia podam tezę z wyroku sądu apelacyjnego w Krakowie, która to teza moim skromnym zdaniem jest bardzo zbliżona i może mieć zastosowanei do tegoż przepisu kodeksu wykroczeń.
1997.03.06 wyrok s.apel. II AKa 25/97 Prok.i Pr. 1997/9/17 w Krakowie
Artykuł 142 kk penalizuje czynności gotowawcze do przestępstw w nim wymienionych, a między innymi występku przechowywania (gromadzenia, wyrabiania) materiałów lub przyrządów chowych, objętych wymogiem zezwolenia (władz administracyjnych). Butelka z benzyną i knotem (tzw. koktajl Mołotowa) nie jest objęta takim wymogiem, choć może nasuwać przypuszczenie przeznaczenia do rozmaitych zamachów na mienie, a to podpalenia. Dlatego przechowywanie jej nie wyczerpuje znamion przestępstwa z art. 142 kk (ani wykroczenia z art. 83 § 1 kw).
Tak więc rozwiązanei przyjęte przez panów policjantów i tym razem było błędne - niemniej jednak ów błąd może rozstrzygnąć tylko sąd - obecjenie wydział grodzki.

_________________
Navigare Necesae Est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
bejo
gadulstwo jak tralala


Dołączył: 11 Cze 2001
Posty: 133
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pon Gru 03, 2001 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki, dzieki za odpowiedz i tak przy okazji to znicze (szt. okolo 4- nie byly przeznaczone na handel tylko na groby
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Sauron
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 29 Maj 2001
Posty: 250
Skąd: Z MORDORU

PostWysłany: Sro Gru 05, 2001 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie wiem czemu twój znajomy przyją ten mandat. Ja na jego miejscu zazaliłbym się na to do komendanta ale pewno jak znam życie to nie starał się wylegitymować tych mundurowych i spisać ich blachy. Tak czy siak dał trochę ciała. Może ewentualnie próbować mówić, że to było w tym a tym miejscu ale jeśli byli to okolicznościowi z patrolu to będzie trudno. Po prostu chamstwo.... a on na drugi raz niech prosi o legitymacje i numer służbowy - a co mu sie wpisali na mandacie dostał jaki kwit można i po podpisie namierzyć choć mniejsza to szansa.


_________________
Navigare Necesae Est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Pod Paragrafem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group