Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

win2k ;)

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hardware / Software
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
YagoDa
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 641
Skąd: chlopak z miasta

PostWysłany: Czw Maj 31, 2001 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja mam taki maly problem
win2k mi sie wiesza
co pewien okres czasu od paru minut do 20tu godzin na przyklad. losowy zwis po prostu. myszka przestaje dzialac i lipa.
instalowalem service packa, windowsa samego raz jeszcze to samo, drivery do karty graficznej, nowe do udma100, poprawki via i nic.
moja konfiguracja - athlon 800, plyta ecs na via, modelu nie pamietam w tej chwili, bios najnowszy, geforce ddr creative, scsi, reszta chyba bez znaczenia
aha u kolegi na tej samej plycie i procku, win2k chodzi ok.

_________________
Szukam żony....obrzydliwie bogatej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IRA
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 317
Skąd: Siedlce

PostWysłany: Pią Cze 01, 2001 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zaczalbym od pamieci. a linux Ci zyga ?
i jak sie objawia zwis ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
YagoDa
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 641
Skąd: chlopak z miasta

PostWysłany: Pią Cze 01, 2001 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

windows 98 zyga ok, pamieci sproboje zmienic, wyjac, moze pomoze

_________________
Szukam żony....obrzydliwie bogatej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LdN
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 252
Skąd: Siedlce City

PostWysłany: Pią Cze 01, 2001 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być wina "gryzących się" ze sobą użądzeń. Spróbuj zainstalować Windows-a w komputerze z sama kartą graficzną i jeśli nie będzie zwisów to dokładaj metodycznie następne karty aż znajdziesz tę, która powoduje konflikty.

_________________
PAMIĘTAJ !!! Nie jesteś naprawdę pijany,
jeśli leżąc na podłodze nie musisz się jej trzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Nie Cze 03, 2001 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno stare via 4in1 robily jakies bledy
a napewno bledy zapisu. polecam v4.31 (chyba) i jest miodzio....wczesniej mialem problemy i nieoczekiwane zwisy

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Sro Sie 29, 2001 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do najnowszych biosow to tez sie niezle przejechalem. do mojej plytki pojawial sie mnie wiecej co miesiac nowy biosik. w ktoryms tam z kolei bylo napisane ze poprawili costam z sb live. no to fajnie..wrzucam nowy biosik i co sie okazuje? na sb live mi jakas sieczka sie robi (echo jakies i kaszanka w ogole). czyli wcale ten biosik taki super nie jest. minelo chyba jeszcze ze 2 kolejne biosy (a sprawdzalem po kolei wszystkie i za kazdym razem powracalem do pierwotnego) znowu napisali ze cos z sb live poprawili. to tez lipa byla. dopiero gdzies chyba 8 z kolei byl dobry i teraz na tym aktualnie jade. moim zdaniem powinienes wrzucic bios taki z jakim ci plyte sprzedali i jesli na tym bedzie zle to to tylko to pieprzone via (czego juz nigdy nie kupie).

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
LdN
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 252
Skąd: Siedlce City

PostWysłany: Sro Sie 29, 2001 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili VIA produkuje najlepsze chipsety (taka jest opinia większości fachowców). Problem tkwi w firmie Creative, której produkty nie są w 100% zgodne ze specyfikacją PCI. Karty dźwiękowe produkowane na innych układach nie mają takich problemów jak Creative-y

_________________
PAMIĘTAJ !!! Nie jesteś naprawdę pijany,
jeśli leżąc na podłodze nie musisz się jej trzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Czw Sie 30, 2001 3:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi sie zawsze wydawalo ze najleprze sa intele. poza tym slyszalem, jak i rowniez doswiadczylem, ze via ma w swoich chipsetach (tych pod athlona i durona) duzo bledow. komputer mi sie zacina, niewiadomo dlaczego, mimo iz mam zwolnione wszystko kompletnie. najczesnciej wyskakuja mi kosmosy z vmm'em np podczas ogladania filmu, kopiowania duzych plikow.
btw. czy sa intelowskie chipsety pod athlona?

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
LdN
gadulstwo jak tralala^2


Dołączył: 27 Maj 2001
Posty: 252
Skąd: Siedlce City

PostWysłany: Czw Sie 30, 2001 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vibo nie czepiaj się VIA. Jeszcze raz Ci powtarzam, że VIA produkuje najlepsze chipsety. Jeśli nie wierzysz to wejdź np. na strone Abit-a (http://www.abit.nl) i zobacz, że nawet płyty dwuprocesorowe pod Pentium robione są przez tą (poniekąd jedną z przodujących w produkcji płyt głównych) firmę na układach VIA. Większość problemów nie wynika z jakości układów ale z partactwa ze strony producentów płyt głównych a zwłaszcza niedopracowania BIOS-ów.

_________________
PAMIĘTAJ !!! Nie jesteś naprawdę pijany,
jeśli leżąc na podłodze nie musisz się jej trzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
vibo
uu Panie .. ta to dopiero ma gadane^3


Dołączył: 28 Maj 2001
Posty: 553
Skąd: Brooklyn

PostWysłany: Czw Sie 30, 2001 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to skad sie wzielo ze chipsety serii kt133 maja powazne bledy w konstrukcji?? co z tego ze via przoduje. moim zdaniem to oni robia powszechnie zaakceptowany bubel.

_________________
vibo-vit smaczny zdrowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Siedlce - forum Siedlczan o Siedlcach Strona Główna -> Hardware / Software Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group